Akční hry onlineZvláště u kluků jsou velmi oblíbené akční hry online. Mezi ty nejhranější patří slavná herní série Battlefield. Její první díl vyšel v roce 2002 a od té doby byla vydána řada dalších pokračování. Battlefield patří mezi akční hry typu first person shooter a jedná se o hru pro více hráčů. Vydavatelem hry je společnost EA Games. Mezi akční hry patří také známá série GTA (Grand Theft Auto). První díl hry vyšel už roku 1997 a od té doby bylo vydáno mnoho pokračování a to pro různé platformy (PC, Playstation, Xbox, Game Boy, Nintendo DS, Android, iOS). Nejnovější díl GTA 5 vyšel v roce 2013 a hned od prvního dne trhal rekordy v prodejnosti. Velmi pochvalně se o hře vyjádřili i recenzenti a kritici.

Hry online na portálu Hry.cz

Pokud si chceme zahrát nějakou rychlou a nenáročnou hru a nechceme si do svého počítače nic instalovat, můžeme vyzkoušet některou z her online z nabídky stránek www.hry.cz, které patří pod známý internetový portál Seznam. Hry.cz jsou velmi oblíbené a denně je navštěvuje velké množství lidí z celé České republiky. Nabídka her se na nich neustále rozšiřuje a můžeme si na nich zahrát hry online jak pro jednoho, tak pro více hráčů. U her pro více hráčů si pak můžeme zahrát buď proti svému kamarádovi a nebo proti náhodně vybranému soupeři. Hry online na webu hry.cz jsou pro větší přehlednost rozřazené do několika kategorií – dětské, dívčí, akční, logické, arkády, LEGO hry, sportovní, simulátory, solitér, mahjong atd. Nejhranější hrou je Slovní fotbal, který prověří naši slovní zásobu a můžeme si jej zahrát buď proti kamarádovi nebo proti náhodnému hráči. Pokud se na webu zaregistrujeme, můžeme pak u jednotlivých her s ostatními soupeři soutěžit i v rámci ligy, která se neustále aktualizuje a každé pondělí začíná její nové kolo. V případě, že si zakoupíme profesionální členství, získáme pak další funkce, jako např. možnost hrát ligu zpětně, posílat a přijímat vzkazy offline a navíc se nám nebudou před začátkem a po skončení hry zobrazovat žádné reklamy.

Nejlepší stránky, kde najdeme hry online

Internetových stránek, jejichž součástí je nabídka her online, je velké množství jak v češtině, tak v cizích jazycích. Podíváme se na ty nejzajímavější české stránky, na kterých jsou hry online.

Superhry.cz – stránka plná nejen online her, ale i plných a MMO her. Součástí webu jsou i videonávody k jednotlivým hrám online. Všechny hry jsou přehledně seřazeny do kategorií podle žánru a na stránkách najdeme i žebříček nejaktivnějších hráčů.

Hraj.to – jednoduché stránky zaměřené na hry online. Jejich nedílnou součástí jsou i soutěže o atraktivní ceny, jako je např. iPhone, Playstation nebo notebook.

Herna.biz – web nabízí tisíce zajímavých online her všech žánrů. U každé hry vidíme i její velikost, počet spuštění nebo hodnocení v procentech.

Onlinovky.cz – další pěkně zpracované stránky plné počítačových her online. Můžeme se zde i zaregistrovat a soutěžit tak o co nejlepší umístění v žebříčku.

 Hry online pro děti

Spousta her online je určených především pro děti. Hry online pro děti jsou často na motivy různých oblíbených kreslených postav známých z televize nebo z filmů. Často se v online hrách pro děti vyskytují také zvířátka. Především u holek jsou pak oblíbené různé oblékací hry, kde si děvčata mohou na kreslené postavičce zkoušet různé oblečení, nebo hry na téma líčení, česání atd. U kluků jsou zase oblíbené spíše akční, závodní nebo sportovní hry online. Rozsáhlou nabídku her pro děti najdeme na internetu, kde je mnoho specializovaných webů, na kterých jsou stovky až tisíce různých her, speciálně určených pro děti. V posledních letech se hry online pro děti také často vydávají jako DVD příloha k některým časopisům. Kromě klasickým her jsou – hlavně u menších dětí – hodně oblíbené také omalovánky online.

Televizní pořady o hrách online

Na téme počítačových her existuje také několik pořadů, které se vysílají na televizních obrazovkách. O jaké pořady jde, co je jejich obsahem a které TV kanály je vysílají?

Re-Play - jeden z nejznámějších a nejsledovanějších pořadů o počítačových hrách se vysílá pravidelně každou sobotu odpoledne na televizní stanici Prima Cool. Součástí tohoto herního magazínu jsou rozhovory, recenze, novinky, preview atd. Pořad se zabývá nejen počítačovými hrami, ale i hrami určenými pro herní konzole. Bližší informace o pořadu najdeme na jeho internetových stránkách http://re-play.cz/.

Indian – tento pořad se poprvé vysílal v roce 2008. Postupně se objevil ve vysílání různých televizí, např. v TV Metropol, nebo na už zaniklé televizi Pětka. Aktuálně se Indian vysílá na televizní stanici Relax, kde ho můžeme sledovat několikrát během týdne. Webové stránky tohoto herního pořadu jsou na adrese http://www.indian-tv.cz/.

Game Page – velmi oblíbený herní magazín, který řadu let vysílala veřejnoprávní Česká televize. V polovině roku 2012 bylo však vysílání pořadu po 13 letech ukončeno. Stále však funguje facebooková stránka tohoto pořadu, která má velké množství fanoušků a je pořád pravidelně aktualizovaná.

Časopisy o hrách online

O nejlepších hrách se můžeme také dočíst ve specializovaných časopisech, které jsou k dostání na novinových stáncích. Zatímco v minulosti se tyto časopisy prodávaly většinou samostatně bez příloh, dnes už je většinou jejich automatickou součástí DVD s plnými hrami. Herní časopisy jsou tak podstatně dražší než dříve, na druhou stranu si stále udržují vysokou kvalitu a obsahují velmi zajímavé hry, které si můžeme zadarmo zahrát. Které české herní časopisy si můžeme koupit? Absolutní jedničkou na českém trhu mezi časopisy s herní tématikou je Score. To vychází pravidelně každý měsíc už od roku 1994 a prakticky po celou dobu se jedná o vedoucí časopis ve svojí kategorii. Dalším známým časopisem, který se zabývá počítačovými hrami je Level. Ten u nás vychází od roku 1995 a je asi největším konkurentem časopisu Score. Level se zaměřuje na stejnou cílovou skupinu jako Score a a od roku 2013 u něj došlo ke změně vydavatele. Ta měla za následek snížení ceny a Level vychází bez DVD přílohy. Nově ho pak přebrali bývalí redaktoři, díky nimž tak Level vychází dál. Prvním herním časopisem, který na našem území vycházel, byl Excalibur. Ten se u nás prodával od roku 1991, zpočátku ještě v černobílé verzi. Ze začátku byl velmi oblíbený, později se však ale neprosadil proti nové konkurenci (hlavně Score) a přestal vycházet.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!