Hry zdarmaHry zdarma si můžeme zahrát na různých zařízeních. Nejčastěji lidé hrají hry zdarma na svých osobních počítačích nebo noteboocích, kam si mohou  hry buď nainstalovat a nebo si vybrat z široké nabídky různých online her. Hry zdarma si můžeme zahrát také na tabletech nebo chytrých mobilních telefonech – v internetových obchodech jako je Google Play nebo iTunes je široká nabídka velkého množství her různých žánrů. Hry zdarma si ale můžeme zahrát také na velkých obrazovkách svých televizorů a to buď přes internet, pokud máme SMART TV a nebo přes různé aplikace. Jednoduché hry zdarma bývají často také součástí některých set top boxů. Zajímavé hry jsou mnohdy také jako příloha časopisů, zpravidla těch zaměřených na počítačové hry.

Hry zdarma na počítači nebo notebooku

Nejběžnějším místem, na kterém hrajeme hry jsou počítače a notebooky. Kromě placených her si na nich můžeme zahrát i spoustu zajímavých titulů, které jsou zcela zdarma. Asi každý zná základní hry zdarma, které jsou součástí Windows – jedná se o jednoduché hry, jako např. Hledání min nebo několik karetních her. Ty není potřeba zvlášť instalovat nebo stahovat, a jsou automatickou součástí Windows. Kromě nich si ale můžeme zahrát i tisíce jiných her zdarma, které najdeme na internetu. Některé hry zdarma si můžeme stáhnout do svého počítače, jiné, jednodušší online hry si pak můžeme zahrát online bez delšího čekání. Na počítači si můžeme vybrat z nesmírně široké nabídky her zdarma – ať už máme rádi sportovní, závodní, strategické nebo akční hry, vždy máme na výběr z široké nabídky titulů jak pro mladší, tak pro starší hráče. Hry zdarma nám mohou zpříjemnit např. dlouhou cestu vlakem nebo autobusem – doma si můžeme do notebooku stáhnout hry a pak si je zahrát po cestě i bez připojení k internetu. Hry zdarma bývají většinou spíš jednodušší a méně atraktivní než ty placené, ale občas můžeme narazit i na opravdu zajímavé hry, které stojí za to vyzkoušet.

Hry zdarma na mobilním telefonu nebo tabletu

Hry zdarma nejsou určené pouze pro počítače, ale spousta zábavných her je k dispozici také pro mobilní telefony a tablety. Pokud máme chytrý mobilní telefon, můžeme si vybrat z bohaté nabídky nejrůznějších her mnoha žánrů. Ty nejatraktivnější herní tituly jsou sice placené, ale i mezi hrami zdarma najdeme spoustu dobrých her, které stojí za stažení. Mezi ty nejoblíbenější patří např. Angry Birds, které si můžeme zahrát už i na počítači, nebo Pou. Hry zdarma pro mobily a tablety se hodí zvláště na dlouhé cestování, kdy nám zpříjemní a zkrátí jinak nudnou cestu. V moderních vlacích, jako je např. RegioJet, Leo Express nebo Pendolino pak můžeme využít i služeb palubního portálu, který také obsahuje několik jednoduchých her zdarma. Ty jsou vhodné spíše pro tablety s velkým displejem.

Hry zdarma v televizi

Zahrát si hry zdarma ale můžeme i v televizi. Zatímco dříve byly televizní obrazovky určené výhradně ke sledování televizních kanálů, případně videa nebo DVD, dnes už na nich můžeme díky moderním SMART televizorům dělat i spoustu jiných věcí – surfovat po internetu, používat různé aplikace a také hrát hry zdarma. Zahrát si hry můžeme ale i na starších typech televizorů – některé set top boxy určené pro příjem digitálního vysílání obsahují i několik jednoduchých her – obvykle se jedná o nenáročné hry typu Tetris apod.Hry zdarma na internetu

Největší nabídka her zdarma je ale na internetu. Tam máme k dispozici tisíce a tisíce různých her zdarma všech žánrů. Stránek s těmito hrami je obrovské množství a spousta z nich je i v češtině. Můžeme si zahrát jednak hry zdarma určené ke stažení a nebo hry zdarma online, u kterých nemusíme na nic čekat a zahrát si je hned.

Nejlepší stránky, kde jsou hry zdarma

Internetových stránek, na kterých jsou hry zdarma je velké množství, představíme si alespoň některé z nich. Velké množství atraktivních her zdarma najdeme na webu www.onlinehry.idnes.cz. Stránky patří pod nejoblíbenější zpravodajský portál iDNES a můžeme si na nich zahrát spoustu zajímavých her mnoha žánrů. Hry jsou rozděleny do osmi hlavních kategorií – akční, arkády, české, erotické, logické, postřehové, simulátory a strategie. U každé hry se pak můžeme podívat na její stručný popis, plusy a mínusy a hodnocení čtenářů v procentech. Další zajímavou stránkou plnou her zdarma je www.hraj.to. I zde je součástí webu mnoho online her, které si můžeme zahrát zadarmo a bez dlouhého čekání. Hry zdarma jsou tady rozděleny do 25 kategorií a pokud se na stránkách zaregistrujeme, můžeme si hry, které nás budou bavit, zařadit do oblíbených a mít tak k nim snadnější a rychlejší přístup. Hry můžeme i hodnotit a to buď palcem nahoru nebo palcem dolů – u každé hry pak vidíme celkové hodnocení v procentech. Součástí stránek je i jednoduchý chat – Pokec a také soutěž o atraktivní ceny. Několik stovek her si můžeme zahrát i na internetových stránkách www.hry-zdarma.daku.cz. Hry zdarma jsou zde roztříděny do 13 kategorií a u každé hry vidíme datum, kdy byla přidána, kolikrát byla spuštěna, její velikost a hodnocení v hvězdičkách. Mezi nejrozsáhlejší weby s nejširší nabídkou online her pak patří www.superhry.cz. Součástí stránek jsou nejen online hry, ale i plné hry, MMO hry, profily hráčů, videonávody k online hrám a žebříčky nejlepších hráčů. Stránka má i svoji mobilní verzi na adrese http://mobil.superhry.cz/. Výhodou je i možnost rychlého přihlášení pomocí Facebooku.

Hry zdarma na Facebooku

Spousta zajímavých her zdarma je také na největší sociální síti – na Facebooku. Facebook je dnes už plný různých her všech možných žánrů, od jednoduchých her určených hlavně pro děti, až po náročnější hry zdarma, které jsou spíše pro zkušené hráče. K nejoblíbenějším facebookovým hrám patří zejména různé logické hry, dále pak hry typu Farmville a nebo sportovní hry. Pokud si chceme zahrát hry zdarma na Facebooku, stačí v menu na levé straně kliknout na odkaz Centrum aplikací a dostaneme se na stránku, kde si můžeme vybrat některou z mnoha her. Ty jsou přehledně seřazeny do jednotlivých kategorií podle žánru a na hlavní straně centra aplikací vidíme také nejoblíbenější hry a hry které hrají naši kamarádi na Facebooku. Hodně oblíbené jsou na Facebooku např. vědomostní hry. Těch zde najdeme velké množství a kromě známých her jako je např. Scrabble nebo šibenice můžeme vyzkoušet i spoustu netradičních her, které u nás nejsou moc známé. Z arkádových her pak patří k nejhranějším oblíbení Angry Birds, které mnoho lidí zná z mobilních telefonů. Na Facebooku si je tak můžeme zahrát i proti svým kamarádům, se kterými můžeme soutěžit, kdo bude mít vyšší skóre.

Hry zdarma na Seznamu

Hry zdarma najdeme i na nejznámějším českém portálu Seznam.cz. Zahrát si zde můžeme jak hry pro jednoho, tak hry pro více hráčů. Kromě klasických her, jako jsou např. poker, šachy, prší nebo slovní fotbal je zde i mnoho dalších zajímavých titulů. Neustále pak přibývají nové hry zdarma, které si můžeme zahrát buď sami nebo s kamarády. Hry jsou rozdělené do 16 kategorií – pro více hráčů, na skóre, nejnovější, dětské, dívčí, akční, logické, arkády, LEGO hry, sportovní, simulátory, solitér, mahjong, o žetony, ke stažení a strategie. Všechny hry najdeme pod snadno zapamatovatelným odkazem www.hry.cz a po přihlášení můžeme hrát proti soupeřům z celého světa. Nejhranější hrou na Seznamu je Slovní fotbal, díky kterému si můžeme zábavnou formou procvičit slovní zásobu. Kromě české verze si zde můžeme zahrát i slovní fotbal v angličtině. Česká verze slovního fotbalu je mimochodem vůbec nejhranější online hrou na českém internetu.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!