Minecraft skinyMinecraft skiny je nezávislá počítačová hra napsaná v Javě Markusem „Notchem“ Perssonem, aktuálně vyvíjená firmou Mojang. Je to tzv. sandboxová hra, ve které si hráč může dělat, co se mu zachce. V tomto případě je hráč vrhnut do krychlovitého 3D světa, kde si musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objevují příšery. Hra se stala jednou z velmi rychle rozšířených Java her na světě. Na oficiálních stránkách hry si po registraci lze zahrát neplacené demo.

Herní módy a stupně obtížnosti

Survival (Přežití) – Základní mód. Hráč se snaží přežít v nehostinném světě – obstarává si jídlo, brání se proti nepřátelským stvořením, staví dům, farmaří. Po smrti je možné pokračovat ve hře.
Hardcore (Nemilosrdná hra) – Stejné jako survival, ale hráč má jediný život (20 bodů života), po jeho smrti se celý svět smaže. V hardcoru hráč nemůže měnit obtížnost, je zde k dispozici pouze „hardcore“, která je velmi podobná „hard“.
Creative (Tvořivá hra) – Kreativní mód. Hráč může létat, instantně ničit všechny bloky a má přístup k neomezeným zásobám surovin. Může také ničit bedrock (běžně nezničitelný materiál na dně světa).
Adventure (Dobrodružná hra) – Na rozdíl od předchozích módů se zde bloky nedají bořit, ani pokládat. Hráč může provádět interakce pouze se stvořeními, předměty a některými bloky (např. tlačítka).
Spectator (Divák) – Podobné, jako adventury, ale není možná vůbec žádná interakce s prostředím. Hráč jen létá a pozoruje svět. (1.8)

Stupně obtížnosti

Peaceful (Mírumilovná) – Nejsou zde žádní nepřátelé kromě Enderdragona, hráči se doplňují životy nezávisle na hunger baru (hladu) a výbuchy nezpůsobují zranění.
Easy (Lehká) – Hráč dostává menší zranění od nepřátel a výbuchů, při hladovění se život sníží na polovinu (5 srdcí).
Normal (Střední/Normální) – Základní obtížnost hry, při hladovění hráči zůstane jen půl srdce.
Hard (Těžká) – Hráč dostává větší zranění od nepřátel a výbuchů, zombie mohou ničit dveře a hráč může vyhladovět k smrti.

 Dimenze

V základní hře jsou tři dimenze: Overworld, Nether a The End. Různé modifikace mohou přidat další dimenze, např. Aether, Twilight Forest či Ore. Jednotlivé dimenze jsou propojeny portály, přičemž struktura každého z nich (použité bloky, tvar, způsob aktivace…) je závislá na dimenzích, které propojuje. Všechny lokace ve hře jsou náhodně generovány podle počátečního seedu. Při přesunu na nové místo se svět automaticky dogeneruje.

Normální Svět

Overworld (okolní svět) je dimenze, ve které se ze začátku hráč objeví. Existuje od vydání prvního Minecraftu. Na výšku má 256 bloků. Od verze Beta 1.0 je spodní část mapy je ohraničena skalním podložím (bedrockem), který lze zničit pouze v creative módu. Volně se zde pohybují zvířata a v noci se objevují monstra. Svět je složen převážně z hlíny, kamene, štěrku, písku, vody a rud. Generují se zde struktury jako dungeony, opuštěné doly, trhliny, jeskyně, jezírka, řeky, pevnosti, a NPC vesničky. Obsahuje velké množství biomů, jejich variací a několik technických biomů, každý biom má svoji určitou teplotu, která klesá o 0,05 každých 30 výškových bloků; pokud je teplota nižší než 1,5 tak v biomu bude pršet a pokud je nižší než 0,15 tak biom je sněžný/zamrzlý. Mezi biomy patří: lesy, pouště, džungle, bažiny, planiny, oceány a další.

Nether

Nether (podsvětí) je dimenze podobná peklu. Do Netheru se lze dostat pomocí portálu, který se vyrábí z obsidiánů. Výšku i nekonečnost má stejnou jako Overworld, ovšem souřadnice oproti Overworldu jsou 8krát menší – uražení 1 bloku v Netheru je jako vzdálenost 8 bloků v Overworldu. Nether tvoří zejména netherrack a láva, a občas se vyskytne i soul sand, glowstone, či quartz ore. Bedrockem je ohraničen zdola i shora. Nachází se zde Ghasti, Blaze, Magma Cube, Skeleton, Wither Skeleton a nejpočetněji Zombie Pigman. V netheru se také nalézají nether pevnosti, ve kterých se spawnují wither skeletoni, blazové i normální skeletoni, které jinde v netheru nepotkáte. Nether byl přidán ve verzi Alpha 1.2.0 (Halloween Update) a podstatně vylepšen ve verzi 1.0.0 (Nether Update).

The End

(zkracováno na End) je závěrečná dimenze (po dostání se z ní hra pokračuje), do které se hráč dostane po doplnění ender očí do v survivalu hráčem nestvořitelném portálu (od 1.3.2. lze postavit v creativu) ve strongholdu. Objevuje se tam boss – Ender dragon, který létá a vystrkuje hráče přes okraj povrchu, a velká spousta Endermanů. Celá dimenze je stvořena z End bloků a obsidiánu. Z End bloku je tvořen povrch, z obsidiánu věže na kterých jsou Ender Crystaly, kolem kterých drak když proletí, získá HP (životy); ty hráč musí zničit, načež explodují a můžou poškodit i draka, pokud z daného krystalu zrovna čerpá životy když jej hráč zničí. Po zabití draka z něj začnou padat zkušenosti (XP) a pod drakem se vytvoří portál zpět do Overworldu, a dračí vejce. Dračí vejce se sebere tak, že se před něj dá normální piston, a ten se aktivuje. Po vstupu do portálu se zobrazí závěrečné titulky a hráč se objeví na svém spawnu (místo kde se objevíte např. po smrti), nebo v posteli, ve které se vyspal poslední noc. Za zabití draka hráč dostane achievement.

Typy map

Ve hře jsou dostupné čtyři možnosti generování mapy:
Default – Klasicky generovaný svět se všemi biomy.
Superflat – Svět generovaný po patrech – v dané výšce terénu je vždy jen jediný typ bloků. Hráč může při generování světa zadat, v které výšce budou jaké bloky a které struktury (vesnice, pevnosti) se mají generovat; hra nabízí několik předpřipravených nastavení.
Large Biomes – Klasicky generovaný svět, ale biomy jsou 16× větší.
Amplified – Klasicky generovaný svět, ale výška terénu dosahuje až maximální hranice 256 bloků.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!