Minecraft skinySkiny do Minecraftu patří mezi velmi vyhledávané věci a pokud si chceme svoji postavičku upravit, můžeme využít některý z mnoha editorů, které jsou na internetu k dispozici. Vybrat si můžeme buď z hotových skinů a nebo si vytvořit vlastní Minecraft skiny a mít tak svoji postavičku přesně podle našich požadavků a vkusu. Samotná tvorba skinů je velmi snadná a zvládnou ji bez větších problémů i méně zkušení uživatelé. Začátečníci pak mohou využít podrobné návody v češtině, které najdou na specializovaných webových stránkách, zaměřených na Minecraft.

Minecraft diskusní fóra

Pokud vás Minecraft baví a jeho hraním strávíte hodně času, určitě si o něm rádi popovídáte i s ostatními hráči. S nimi si tak můžete vyměňovat zkušenosti a postřehy a povídat si o této hře. Diskusních fór, zaměřených na hru Minecraft je na internetu spousta, kromě těch anglických je ale velké množství českých, kde se scházejí čeští hráči této oblíbené hry.

Minecraft a jeho herní módy

V počítačové hře Minecraft rozlišujeme čtyři základní herní módy – Survival, Hardcore, Creative a Adventure. Co tato označení znamenají a jaké jsou mezi jednotlivými módy rozdíly?

Survival – anglické slovo survival znamená v překladu do češtiny přežití a to je také hlavním obsahem tohoto módu. Survival je v Minecraftu základním herním módem, ve kterém je úkolem hráče přežít. Postava si v herním světě staví obydlí, shání potravu, pracuje na farmě a bojuje proti nepřátelům. Pokud postava umře, může dál pokračovat ve hře.
Hardcore – na rozdíl od základního módu Survival zde má hráč pouze jeden život a v okamžiku, kdy umře, tak se zároveň smaže celý jeho herní svět. Zároveň tu nelze měnit obtížnost hry, která je nastavená na poměrně vysokou.
Creative – speciální tvořivý herní mód, v němž můžeme se svou postavou i létat, rozbíjet bloky jedním kliknutím, ničit jinak nezničitelný materiál atd. Naše postava je v tomto herním módu nesmrtelná, nesmí ale vypadnout z herního světa, jinak umře.
Adventure – dobrodružný herní mód, který je podobný jako Survival, ale nelze v něm pokládat ani těžit bloky. Interakce je možná pouze s předměty a jinými stvořeními, z bloků pouze u některých výjimek (třeba tlačítka).Minecraft a jeho stupně obtížnosti

V Minecraftu máme celkem čtyři základní obtížnosti – Peaceful, Easy, Normal a Hard. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?
Peaceful – slovo peaceful znamená mírumilovná a jedná se o nejjednodušší stupeň obtížnosti Minecraftu. Pokud si Minecraft zahrajeme v této obtížnosti, tak si můžeme životy doplňovat nezávisle na hladu, výbuchy nám nepřivodí poranění a s výjimkou Enderdragona nás nečekají žádné další nepřátelské postavy.
Easy – druhá nejlehčí obtížnost Minecraftu, při níž se nám v případě hladovění sníží život na polovinu a od výbuchů nebo nepřátel dostáváme menší zranění.
Normal – standardní a základní obtížnost, při které nám v případě hladovění zbude jen polovina srdce.
Hard – nejtěžší obtížnost, určená hlavně pro zkušené hráče. Pokud si zahrajeme Minecraft v obtížnosti Hard, může se naše postava vyhladovět až k smrti, zombíci mohou ničit dveře a od výbuchů i nepřátel dostáváme rozsáhlejší zranění.

Tři základní dimenze Minecraftu

Minecraft nabízí tři základní herní dimenze – Overworld, Nether a The End. Co tyto herní dimenze obsahují a jaký je mezi nimi rozdíl?
Overworld – úvodní dimenze hry, ve které každý hráč začíná. Prostředí je zde osvětleno sluncem a v terénu se objevují planiny, pouště, hory, ostrovy, džungle nebo lesy. Tento svět se skládá převážně z kamenů, hlíny, vody, písku, štěrku a rudy. Je zde i spousta zvířat a v noci se mohou objevit i monstra.
Nether – dimenze podsvětí, která se hodně podobá tomu, co si představujeme pod pojmem peklo. Jedná se o velkou jeskyni s velkým množstvím lávy, do které se můžeme dostat pouze prostřednictvím speciálního pekelného portálu.
The End – poslední, závěrečná dimenze Minecraftu, která se nachází na ostrově, jenž pluje ve vzduchoprázdnu. Dostat se sem můžeme pouze ze speciálního portálu a úkolem hráče je zabití hlavního bosse, draka Enderdragona.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!