MinecraftMinecraft je jednou z nejoblíbenějších a nejhranějších počítačových her současnosti. Jedná se o hru, ve které se hráč může volně pohybovat po virtuálním světě, kde sbírá materiál, z něhož pak vyrábí nástroje a staví různé budovy. Hra je specifická i svojí neobvyklou grafikou, která je hodně jednoduchá a složená z krychlí. Minecraft se díky svojí velké popularitě postupně rozšířil i na další zařízení a kromě počítačů si jej můžeme zahrát i na herních konzolích nebo mobilních telefonech. Autorem hry je švédský programátor Markus Persson.

Historie hry Minecraft

První verze populární počítačové hry Minecraft spatřila světlo světa už v roce 2009 a po řadě úprav a vylepšení byla oficiálně vydána 18.listopadu 2011. V tom samém roce se na trhu objevily i verze pro mobilní telefony (pro Android a iOS) a v dalším roce přišlo i vydání pro Xbox 360. Hra byla mimořádně úspěšná a v roce 2013 už bylo prodáno více než 10 milionů kopií.

Ocenění pro Minecraft

Minecraft získal také celou řadu prestižních ocenění. Cenu tato hra obdržela např. od britského časopisu PC Gamer, od australské televize Good Game, na festivalu nezávislých her byl Minecraft vyhlášen jako nejlepší hra roku a roku 2012 získal cenu v anketě Golden Joystick Award. Kromě nich byl Minecraft nominován také ve spoustě dalších anket a získal mnoho dalších ocenění a nominací.

Autor hry Minecraft

Autorem Minecraftu je švédský programátor Markus Alexej Persson. Podílel se na více počítačových hrách, ale největší úspěch mu přinesl právě Minecraft. Persson je také šéfem vlastní herní společnosti Mojang, která kromě Minecraftu vydala např. hry Scrolls nebo Cobalt. Markus Persson se narodil ve švédském hlavním městě Stockholmu 1.června 1979 a už od svých sedmi let se začal věnovat programování. Vedle Minecraftu se podílel i na několika dalších počítačových hrách, např. 0x10c nebo Scrolls .Na čem si můžeme Minecraft zahrát?

Pokud si chceme zahrát Minecraft, můžeme si vybrat hned z několik herních zařízení. Kromě verze pro počítače a notebooky si Minecraft můžeme zahrát také na některých herních konzolích (např. Xbox nebo PlayStation) a také na mobilních telefonech a tabletech. Hru lze hrát jak v módu pro jednoho hráče (Singleplayer) tak i pro více hráčů (Multiplayer). Co se týká ovládání, tak Minecraft můžeme ovládat klasicky pomocí klávesnice a myši, u herních konzolí pak joypadem a na mobilech a tabletech přes jejich dotykový displej.

Minecraft pro herní konzole

Pokud raději hrajeme hry na herních konzolích a více nám vyhovuje ovládání pomocí joypadu, můžeme si Minecraft zahrát na některých verzích Xboxu a Playstationu. U Xboxu se jedná konkrétně o Xbox 360 a Xbox One, u PlayStationů jde o PlayStation 3, PlayStation 4 a PlayStation Vita. Na rozdíl od počítačové verze Minecraftu, kterou vydala společnost Mojang, u verzí pro herní konzole je jejich vydavatelem společnost 4J Studios.

České internetové stránky zaměřené na Minecraft

Minecraft je nesmírně populární hra a tak se jí věnuje spousta internetových stránek. Kromě anglických webů je i celá řada stránek v češtině, které přinášejí různé zajímavé informace, tipy a triky o této hře. Které z českých webových stránek o Minecraftu patří k těm nejlepším?

MC-Miners – česká internetová stránka, která patří mezi nejlepší Minecraft servery u nás. Fanoušci této hry zde najdou nejvíce informací, diskusní fóra, galerie, statistiky, novinky a spoustu dalších zajímavostí o hře Minecraft. Stránky najdeme na adrese www.mc-miners.eu.
Majncraft – velmi kvalitní český web, zaměřený na vše, co se týká hry Minecraft. Součástí stránek jsou zajímavé články, videa, informace o hře, diskusní fórum a spousta dalších informací. Stránky najdeme pod odkazem www.majncraft.cz a svůj profil mají také na Facebooku a Twitteru.
Minecrafák – další zajímavé stránky v češtině o Minecraftu. Jejich obsahem jsou především videa o této hře, dále pak recepty, diskusní fórum a blog. Minecrafák je na internetu na adrese www.minecrafak.cz a na sociálních sítích na Facebooku, Twitteru a na YouTube.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!