Shakes and fidgetShakes & Fidget je parodický komiks na hru World of Warcraft autorů Oscara Panniera a Marvina Clifforda, vycházející původně v němčině. Popisuje příhody malého kouzelníka Fidgeta, který neumí příliš dobře kouzlit. Díky své hlouposti se setkává s bojovníkem Shakesem, kterému utekla armáda, když ji vedl do bitvy proti Hordě. Společně se vydávají pátrat po kouzelné houbě lysohlávce, která učiní svého majitele velice mocným. Na svých výpravách spolu Shakes a Fidget zažívají různé vtipné i tragické situace, z nichž se většinou dostanou bez úhony. Potkávají významné postavy ze hry World of Warcraft – například Arthase (Krále Lichů).

Postavy

Fidget je gnóm, který neumí příliš dobře kouzlit. V komiksu vystupuje jako dokonalý smolař. Když se ho někdo začne důkladně vyptávat, je schopen se rozbrečet a prozradit všechno, co ví. Fidget ze všeho nejvíc touží udělat zkoušku z Blinku neboli teleportace, aby se stal uznávaným kouzelníkem a aby ho vlastní otec přestal zavrhovat. Líbí se mu malí Murloci. Má 2 bratry – Fedgeta (válečníka) a Kukka (kouzelníka). Nosí fialovou róbu a černé vlasy.

Shakes je lidský válečník, který dříve vedl armádu Aliance do boje proti orkům, ale ta mu před bojem utekla. Je trochu omezený a střídá bláznivou odvahu se zbabělostí. Má slabost pro noční elfy. Má silnějšího bratra Patricka (válečníka)

Fedget je gnóm, který je jako jediný z rodiny válečník (všichni ostatní jsou kouzelníci). Je to darebácký bratr Fidgeta a Kukka. Má šedé plátové brnění, modré rukavice a černé vlasy. Později se v komiksech stane učitelem padoušství.

Kadosh je stínový přítel Fedgeta. Jsou tak sehraná dvojka, že ani od nikoho nechtějí pomoc.
Brock je silný ork, kterého poslali hledat se Shakesem a Fidgetem jakousi mapu.

Kumpl je velmi silný a vychytralý vůdce orků. Rád by se zmocnil artefaktu, ale brzy pochopí, že mu to nic nepřinese a spřátelí se s Shakesem a Fidgetem.

Kukk je gnóm, který umí kouzlit o hodně lépe, než jeho bratr Fidget, a proto už dávno složil zkoušky z Blinku. Vždycky, když se Fidget snaží zkoušky udělat, vysmívá se mu se slovy „HA-HA LOSER!!!“. Je to bratr Fidgeta a Fedgeta. Jednou v jedné hospodě soutěžil s Fidgetem o kouzelnou lahvičku, kterou ale prohrál, protože Fidget vsadil 100 zlatých a on jenom 6 zlatých. Má žlutou róbu a zelené vlasy.

Koncentra je napůl elfka a napůl duch, do které se každý zamiluje. Zamilovali se do ní i Shakes s Fidgetem.

Patrick je démonický válečník. Je o hodně agresivnější a silnější, než jeho bratr Shakes.

Rangaros je ohnivý a démonický robot, který proti sobě seskupuje různé skupiny a pak s nimi bojuje. Je nesmrtelný.

Daniel je člověk, který dělá hostinského v místní hospodě. Prodává pivo.

Bob je velmi líný a namyšlený duch, který Shakesovi a Fidgetovi splní skoro každé přání.
Švubarekaciusl je duch. Jeho dřívější tělo bylo příliš slabé, aby uneslo všechnu jeho moc. A proto uzavřel největší část své moci v artefaktu, který Fidget našel.

Flitzi je Shakesova želva, kterou našel, když si prohlížel kapsy od kalhot. V dílech na chvíli dostala moc Švubarekaciuslova artefaktu.Blurky je malý a zlý murlok, na kterého si nikdo nedovoluje, protože je pod ochranou svého silného obra.

Hellmond je neobyčejně silný Blurkyho obr. Vypadá jako sumo zápasník a udělá všechno, co mu Blurky řekne. Ve skrytí vypadá jako temná elfka, do které se Shakes zamiloval.

Luigi je poskok lichváře, který chce po Shakeovi a Fidgetovi splatit jejich dluh.

Kerl je podivný člověk, který poslouchá příkazy Shakese a Fidgeta.

Dr. Abawuwu je doktor který stvořil člověkodlaka. Když k němu přišel Shakes, člověkodlak ho kousnul a proměnil ho na stejnou rasu.Hra

Na motivy komiksu byla vytvořena webová hra Shakes & Fidget – The Game, kde hrajete za svou vytvořenou postavu ve fantasy světě. Ve hře můžete hrát za lidi, trpaslíky, elfy, gnómy, skřety, temné elfy, démony, orky. Můžete být kouzelník, bojovník nebo průzkumník (lukostřelec). Po vstupu do hry objevíte v okně prohlížeče několik záložek vytvářejících dojem zjednodušeného městečka s hospodou, arénou, strážnicí, obchůdkem se zbraněmi, čaroobchodem a stájí. Houbičkář vám může pokoutně prodat houbičky (placená část). Podzemí ve městě je plné příšer a různých jiných nepřátel. Česká verze hry má zatím 24 světů (serverů), které postupně přibývají.

Hry pro dívky vám zpestří pracovní den.

Možnosti hry

V hospodě vám několik postav zadává úkoly ke splnění. V úkolech pak bojujete s různými monstry, která když porazíte, získáte zkušenosti, s jejichž pomocí zvyšujete úroveň postavy, a také získáte peníze, ty umožňují navýšení bojových vlastností a nákupy v obchodech. Dobrodruh nabízí k výběru vždy tři dobrodružství – můžete si zvolit zda chcete získat více peněz či zkušeností. Každý den máte 100 bodů touhy po dobrodružství – každý úkol má svou cenu v bodech touhy, po vyčerpání bodů daný den už žádný úkol nedostanete (pokud si ovšem za jedno z platidel získávaných výjimečně z dobrodružství, ale především za reálné peníze) nekoupíte zvýšení touhy. Také si můžete zahrát „skořápky“ (hledání kuličky) a od levelu 100 pokud v některém questu získáte klíč od WC, můžete použít záchod – poté, co do něj nahážete dostatek předmětů, spláchnete a máte šanci 33% na získání epického předmětu, který v podzemí není, v ostatních případech dostanete obyčejnou věc.

V aréně bojujete s ostatními hráči a tím získáte věhlas a peníze.

U Hlídky se můžete přihlásit do hlídky, kde pracujete a vyděláváte si tím peníze (minimálně hodinu – maximálně deset hodin), čím vyšší úroveň máte, tím více peněz dostanete.

V obchodě se zbraněmi – zbrojírně si kupujete vybavení a zbraně. Někdy je ve zbrojírně epick, ovšem za houbičky.

Čaroobchod nabízí ke koupi lektvary, šperky, náhrdelníky, prsteny nebo talismany k navýšení vlastností vašich postav. Také se tam může objevit epická věc. Od 66 úrovně budete mít v čaroobchodě Nenápadnou knihu, v ní bude čarodějnice, které funguje podobně jako WC. Můžete k ní házet požadované přísady, až se její kotel naplní, vytvoří se svitek se kterým si můžete očarovat svoji postavu (brnění, zbraně, náhrdelník, atd..). Plnění jejího kotle je pro celý server – např. hodí nějaký hráč nějakou věc do kotle přičte se i vám.

Ve stáji si můžete pronajmout zvířata, která snižují množství času na úkoly, čímž zvyšují množství úkolů. Každá rasa ve hře má k nabídce jiná zvířata.

U Houbičkáře si můžete koupit houbičky (v korunách placené bonusy), které se také dají použít jako měna u speciálních předmětů. Také je funkce ,,zdarma,,.

Pak je tu záložka s náhledem postavy, ta zobrazuje jakou má vaše postava úroveň, vaše vybavení a jaké zvíře používáte.

Potom záložka pošty, kam dostáváte informace o tom kdo na vás zaútočil nebo pozvánky do cechu a různé další informace a zprávy.

Další nabídkou je cech, to je vaše skupina spolupracujících hráčů s kterou bojujete proti ostatním cechům nebo společně v cechovním podzemí proti obludám a bossům, které v normálním podzemí nenajdete.

V síni slávy uvidíte na jaké pozici je vaše postava nebo váš cech,počítá se to podle věhlasu.

Ve volbách si můžete cokoli změnit (kromě jména), vymazat postavu nebo ověřit e-mail.

A jako poslední je podzemí, kde bojujete proti silnějším příšerám, když je porazíte dostanete zkušenosti a peníze, někdy i vzácné (zvané epické) předměty. Ale k vstupu do podzemí potřebujete klíče, které se získávají v úkolech (v hospodě), první klíč získáte v jednom z úkolů po desáté úrovni, druhý po dvacáté a tak dále. Některé se dají koupit v čaroobchodě.

Dále je tu funkce – album – tam se ukládají obrázky:

1. Vámi poražených monster
2. zbraní a vybavení vámi napadených a poražených protivníků(hráčů)
3. koupených zbraní a vybavení

Když objevíte všechny střepy, které vám budou padat v úkolech. Složíte zrcadlo. Díky tomu pak budete moc do podzemí i když máte třeba hlídku nebo úkol. Do věže budete moct až uděláte 9 základních podzemí. Ve věži budete bojovat z příšerami a budete za ně dostávat epické předměty, které ale nebudou provás. Budou pro vaše 3 pomocníky kterými jsou: Barbarský Bert – válečník, Magický Marek – kouzelník, Důvtipná Kunigunda – lovec. Za vydělané zlaťáky jim budete moct zvyšovat i úrovně.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!