ShakesOblíbená online hra Shakes and Fidget, která patří mezi MMORPG hry, je jedna z nejhranějších počítačových her jak u nás, tak ve světě. Hra je založená na motivech stejnojmenného komiksu, který vznikl jako parodie na známou počítačovou hru World of Warcraft. Shakes a Fidget hrají desítky milionů hráčů z celého světa a kromě počítačů existuje i aplikace pro mobilní telefony a tablety. Hru můžeme začít hrát na stránce http://www.sfgame.cz/ a mezi její plusy patří mj. to, že je zdarma a kompletně přeložená i do češtiny.

Shakes and Fidget jako komiks

Jak už jsme si řekli, hra Shakes and Fidget vznikla na motivy komiksu se stejným názvem. Komiks vycházel původně v německém jazyce a jeho autory jsou Marvin Clifford a Oscar Pannier. Komiks vypráví o příhodách malého kouzelníka jménem Fidget, který však ve svém oboru není moc úspěšný. Fidget se potká s bojovníkem Shakesem, který předtím vedl svou armádu v bitvě proti Hordě. Armáda mu však utekla a tak se spolu s Fidgetem vydají hledat kouzelnou lysohlávku, která toho, kdo ji získá, udělá velmi mocným. Během svojí výpravy zažijí oba hrdinové spoustu zábavných i smutných příhod, ale většinou je překonají bez větší úhony. Během putování také potkávají různé postavy známé ze hry World of Warcraft. Komiks byl přeložen do mnoha jazyků a nechybí samozřejmě ani jeho česká verze.

Shakes and Fidget a jeho postavy

Součástí Shakes and Fidget je velké množství různých postav. Představíme si je trochu blíže.

Shakes – jedna ze dvou hlavních postav, po kterých je hra pojmenovaná. Shakes, který je na rozdíl od Fidgeta člověk, je povoláním válečník a v minulosti vedl svoji armádu do bitvy proti orkům. Shakes často střídá svoje chování, někdy je velmi odvážný, jindy zase spíše zbabělý. Má jednoho bratra, který se jmenuje Patrick.

-Fidget – druhá hlavní postava hry, která patří mezi gnómy (mýtické bytosti, které se podobají trpaslíkům). Fidget je profesí kouzelník, ale kouzlení mu moc nejde. Touží však po tom, aby udělal zkoušku z teleportace a stal se uznávaným kouzelníkem. Má dva bratry – kouzelníka Kukka a válečníka Fedgeta.

-Fedget – Fidgetův bratr, který jako jediný z celé rodiny není kouzelníkem. Jedná se o zápornou postavu.

-Kadosh – Fedgetův stínový přítel, který si s ním velmi dobře rozumí.

-Brock – patří mezi orky (válečně zaměřené humanoidní tvory, kterým se někdy říká skřeti). Hlavní hrdinové pošlou Brocka, který je velmi silný, hledat mapu.

-Kumpl – vůdce orků, který je velmi silný a chytrý. Nejdříve se chce zmocnit artefaktu, ale nakonec se se Shakesem a Fidgetem skamarádí.

-Kukk – Fidgetův bratr, který je také kouzelník, ale na rozdíl od Fidgeta mu jde kouzlení mnohem lépe. Svému bratrovi se často vysmívá.

-Koncentra – z poloviny duch a z poloviny elfka, do které se oba hlavní hrdinové zamilují.

-Patrick – Shakesův bratr. Patří mezi válečníky a oproti Shakesovi je mnohem silnější a více agresivní.

-Rangaros – nesmrtelný robot, který proti sobě seskupuje různé skupiny a potom s nimi bojuje.

-Daniel – obyčejný člověk, který pracuje v hospodě jako hostinský.

-Bob – duch, který plní Shakesovi s Fidgetem každé jejich přání.

-Švubarekuciusl – další duch, který má část své moci v artefaktu, který našel Fidget.

-Flitzi – želva, která patří Shakesovi.

-Blurky – zlý malý murlok, kterého však chrání silný obr Hellmond.

-Hellmond – obr, který chrání Blurkyho a udělá všechno, co po něm Blurky chce

-Luigi – lichvářův poskok, který usiluje o to, aby Shakes s Fidgetem splatili svůj dluh.

-Kerl – člověk, který poslouchá Shakesovy i Fidgetovy příkazy.

-Dr. Abawuwu – doktor, kterému se podařilo stvořit člověkodlaka.

Portál GameTwist vám poskytuje možnost krátit si kdykoliv své dlouhé chvíle různými zábavnými hrami, a to i na cestách.Na čem můžeme hrát online hru?

Hra Shakes a Fidget je nesmírně oblíbená a tak si ji můžeme zahrát na různých zařízeních. Ze začátku existovala verze pouze pro stolní počítače a notebooky, ale dnes už si tuto populární hru můžeme zahrát i na chytrých mobilních telefonech a na tabletech. Pokud chceme hrát Shakes and Fidget i na svém mobilním telefonu, musíme si do něj nejdříve stáhnout příslušnou aplikaci. Hra je k dispozici pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. V obou dvou případech si ji můžeme stáhnout zdarma, buď z obchodu Google Play nebo z iTunes. Pro Android je navíc k dispozici ještě aplikace Shakes & Fidget: Graphics Pack. Úplnou novinkou je pak samostatná aplikace určená pro tablety. Její název je Shakes & Fidget HD a opět je k dispozici jako pro Android, tak pro iOS a to zcela zdarma.

Jak začít hrát Shakes and Fidget?

Pokud chceme hru Shakes and Fidget začít hrát, nepotřebujeme k tomu nic stahovat ani si nemusíme nic kupovat. Od začátku hraní nás dělí jen několik málo minut. Nejdříve si otevřeme náš internetový prohlížeč a do adresního řádku vložíme odkaz http://www.sfgame.cz/. První věc, kterou musíme udělat, je vybrat si postavu, se kterou budeme hrát. Vybrat si můžeme ze tří druhů postav – kouzelník, lovec nebo válečník. Po výběru jedné z těchto tří postav klikneme na tlačítko Vytvoř postavu a následně nás čeká výběr světa. Vybereme si jazyk a číslo světa, ve kterém budeme hrát (v tom si raději necháme poradit od někoho, kdo už tuto hru hraje). Klikneme na tlačítko Pokračovat a můžeme si nastavit přesné parametry naší postavy. Pokud jde o vzhled, můžeme si vybrat, jaké bude naše herní postava mít oči, obočí, ústa, nos, uši, vlasy, barvu vlasů, bradu, rohy (u démonů) a extra doplňky jako např. pihy, jizvy atd. Zároveň si můžeme vybrat jaké bude mít postava pohlaví, třídu a rasu. U rasy máme na výběr z osmi různých ras – člověk, ork, elf, temný elf, trpaslík, skřítek, gnóm a démon. Jakmile máme vše nastaveno klikneme na tlačítko Uložit. Zapíšeme jméno, e-mailovou adresu a heslo, zaškrtneme souhlas s podmínkami hry a prohlášením o ochraně údajů a klikneme na tlačítko OK. Pak nám přijde e-mail se dvěma odkazy – první je náš osobní odkaz, který slouží pro přizvání nových hráčů a druhý odkaz je ověřovací. Bez ověření postavy je možné hru hrát pouze s omezeními, takže se určitě vyplatí k němu přistoupit – navíc za to dostaneme deset houbiček. Zatímco rasu si můžeme později v průběhu hry změnit, třídu měnit nelze. Proto bychom si před jejím výběrem měli pečlivě zvážit jakou si zvolíme.

Hospoda ve hře Shakes and Fidget

Jedním z prvních míst, které každý hráč Shakes and Fidget v této hře navštíví, je hospoda. Hospoda je místem, kde se můžeme setkat s různými postavami, které nám budou nabízet úkoly. Za jejich úspěšné splnění pak dostaneme peníze, zkušenosti a také různé předměty.

Aréna ve hře Shakes and Fidget

Dalším důležitým místem v Shakes and Fidget je aréna. V ní máme příležitost srovnávat svoje dovednosti s ostatními postavami a vyhrát tak další zlaťáky nebo získat věhlas.

Hlídka ve hře Shakes and Fidget

Hlídka neboli městská stráž je práce, kterou můžeme ve hře vykonávat a za odměnu pak dostaneme  peníze. Práce je dobře placená, ale je třeba, abychom ji neukončili předčasně – v takovém případě bychom za ni žádnou odměnu nedostali. Čím vyšší úroveň naše postava má, tím vyšší je i odměna, kterou za městskou stráž obdržíme.

Stáj ve hře Shakes and Fidget

Ve stáji si můžeme pronajmout jezdecká zvířata a to na dobu čtrnácti dní. Jezdeckým zvířatům se v Shakes and Fidget říká mounti a díky nim můžeme svoje úkoly plnit mnohem rychleji. Mezi mounty patří kráva, kůň, tygr, griffinodrak, prase, vlk, raptor a drakogriffin. To, jaké zvíře si můžeme pronajmout, závisí na tom , za jakou postavu ve hře hrajeme. V případě, že hrajeme jako člověk, elf, trpaslík nebo gnóm, můžeme si vybrat mezi krávou, koněm, tygrem a griffinodrakem. Nejlepší z nich je griffinodrak, který nám ušetří až polovinu času stráveného na cestě. Je ovšem hodně drahý, stojí 25 houbiček. Pokud hrajeme za temného elfa, skřítka, orka nebo démona, máme na výběr mezi prasetem, vlkem, raptorem nebo drakogriffinem. Zatímco prase nám ušetří deset procent času a stojí pouhý jeden zlaťák, drakogriffin ušetří až padesát procent času. Cena za jeho pronájem je však 25 houbiček.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!