Sportovní hry zdarmaMezi nejoblíbenější počítačové hry zdarma patří sportovní hry. K nejpopulárnějším sportovním hrám zdarma u nás patří hlavně ty, které jsou zaměřené na sporty jako je fotbal nebo hokej, ale dobře hratelné jsou i další sporty jako např. tenis, golf nebo box. Sportovní hry jsou ideální hlavně pro hru ve více lidech, ale spoustu zábavy si s nimi můžeme užít i když hrajeme jen sami proti počítači. Dají se hrát i na běžné počítačové nebo notebookové klávesnici, ale u her jako je fotbal, hokej nebo basketbal je ideální mít speciální gamepad (podobný, jaké bývají u herních konzolí), se kterým se hra ovládá mnohem lépe. Sportovní hry zdarma najdeme jak na různých webových stránkách, zaměřených na online hry, tak na sociálních sítích. Na Facebooku patří k nejhranějším sportovním hrám zdarma např. fotbalové manažery a jiné hry s fotbalovou tématikou. Nejhranější je aktuálně Top Eleven – Football Manager, který už si zahrálo 10 milionů hráčů z celého světa.

Logické hry zdarma

Jedním z nejčastějších druhů her zdarma jsou logické hry. Těch najdeme na internetu obrovské množství, od těch jednodušších nenáročných her až po složité, obtížné kousky. Logické hry jsou oblíbené jak u dětí, tak u dospělých hráčů a jsou skvělé např. pro zkrácení cesty do práce nebo při dlouhé jízdě vlakem. Logické hry zdarma jsou obvykle nenáročné na hardwarové vybavení a tak si je můžeme zahrát i na slabších a méně výkonných počítačích.

Strategické hry zdarma

Další skupinou her, které patří k těm nejhranějším jsou strategické hry. Kromě placených her si můžeme na internetu najít i mnoho strategických her zdarma. Několik stovek her tohoto žánru si máme možnost bezplatně zahrát např. na stránkách http://www.zavislaci.cz/strategicke-hry/. Na Facebooku je pak nejhranější strategickou hrou Social Empires, kterou už si zahrálo několik milionů hráčů z celého světa.

Závodní hry zdarma

K oblíbeným hrám zdarma, které si můžeme zahrát na svém počítači, patří také závodní hry. V těchto hrách můžeme závodit např. s auty, formulemi, motorkami, koly nebo jinými dopravními prostředky. Skvěle hratelnou hrou, která stojí za vyzkoušení je např. Super Drift 2.

 Karetní hry zdarma

Karetní hry patří k těm jednodušším hrám a tak si je obvykle můžeme zahrát zdarma. Jednoznačně nejoblíbenější karetní hrou je v poslední době nejen u nás, ale i ve světě poker. Ten si můžeme zahrát na mnoha různých webových stránkách, od těch jednodušších až po propracované weby, kde hrají statisíce hráčů z celého světa. Nejhranější verzí pokeru je Texas Holdem Poker, který mnoho lidí hraje i o reálné peníze v internetových hernách nebo kasinech. U nás tuto hru hodně zpopularizoval Martin Staszko, který se roku 2011 dostal až do finále Světové pokerové série a vyhrál téměř sto milionů korun. Hodně Čechů hraje poker např. v internetové herně Poker Stars, kde mohou hrát třeba bezplatné freerolly nebo turnaje s vkladem, kde se hraje o větší peníze.

Hry zdarma pro děti

Počítačové hry jsou velmi oblíbené hlavně u dětí. Ty často hrají různé hry zdarma už od útlého věku a spousta her je určená především pro ně. Na internetu najdeme mnoho stránek, které se přímo na hry pro děti zaměřují. Které weby patří k těm nejlepším? Na hry pro děti a mládež se hodně zaměřují stránky www.raketka.cz. Oproti ostatním webům zaměřeným na hry zdarma překvapí Raketka velmi pěkným grafickým zpracováním. Hned na titulní stránce vidíme přehled nejoblíbenějších her, které získaly nejlepší hodnocení od hráčů. Jedním kliknutím si jej můžeme přepnout na seznam nejnověji přidaných her. Všechny hry zdarma na tomto webu jsou jinak rozděleny do devíti hlavních kategorií – akční, závodní, pro dívky, pro dva, strategie, logické, skákačky, sportovní a další. Každá kategorie se pak ještě dělí do několika dalších podkategorií. Samozřejmostí je zde i možnost se zaregistrovat a po přihlášení si pak vybrané hry ukládat do oblíbených. Další stránkou, která je plná her pro děti je www.hrypronejmensi.cz. Stránka je plná online her pro kluky i holky a ke spuštění her je třeba mít nainstalovaný Adobe Flash Player. Na webu najdeme více než 1500 her všech žánrů od adventur přes logické až po vzdělávací hry zdarma. Spoustu pěkných her pro děti si můžeme zahrát také na odkazech http://hryprodeti.netfun.cz/ nebo http://www.webgames.cz/online-hry/pro-nejmensi-deti/.

Hry zdarma pro holky

Počítačové hry sice hrají spíše kluci, ale občas si je zahrají i některé holky. Které hry zdarma patří u děvčat k těm nejoblíbenějším? Z těch největších a nejznámějších počítačových her jsou u holek hodně oblíbení např. The Sims. Jedná se o simulaci života, která se stala po celém světě nesmírně populární. V roce 2014 vyjde už čtvrté pokračování této hry. Zdarma je možné si zahrát např. verzi The Sims FreePlay, kterou si můžeme stáhnout do mobilu z obchodu Google Play. Na Facebooku je pak zdarma k dispozici hra The Sims Social. Mezi další hry zdarma, které jsou u děvčat hodně oblíbené patří hry s oblíbenými postavami jako je např. Hello Kitty, Barbie, Littlest Pet Shop, Hannah Montana nebo Monster High. Na internetu najdeme spoustu her s těmito postavičkami od těch jednoduchých až po náročnější tituly. Populární jsou u holek také hry zdarma se zvířátky, hry na téma pečování nebo vaření a mezi nejčastější hry zdarma pak patří především různé oblíkačky, kde si můžeme na kreslených postavičkách vyzkoušet různé druhy oblečení a doplňků.

Hry zdarma ke stažení

Kromě stránek, na kterých jsou hry zdarma online a můžeme si je tak zahrát ihned aniž bychom museli čekat, jsou na internetu i weby plné her zdarma ke stažení. Mezi nimi už pak najdeme mnohem zajímavější a propracovanější hry, které mají lepší hratelnost, grafiku atd. Hry zdarma si můžeme stáhnout např. ze známého webu www.slunecnice.cz. V kategorii hry pro Windows je více než 1400 titulů, z nichž velká většina je zdarma. U některých se jedná pouze o demoverze, většinou jde ale o celé plné hry. Další stránkou plnou her ke stažení zdarma je www.freegame.cz. Hry ke stažení najdeme po kliknutí na odkaz download hry. Kromě nich je zde ale i spousta online her, mobilních her, FB a MMO her a také magazín se zajímavými články a novinkami. Obrovské množství her zdarma je pak k dispozici pro mobilní telefony a tablety. Ať už máme přístroj s Androidem, iOS nebo Windows Phone, můžeme si vybrat z nepřeberného množství zajímavých her. Ty nejlepší z nich jsou sice placené, ale většina je zdarma a i mezi nimi najdeme mnoho kvalitních titulů.

Hry zdarma v časopisech

Hry zdarma jsou také součástí některých časopisů. Obvykle tyto hry bývají vydávány jako příloha k magazínům zaměřeným na počítačové hry, jako je např. Score nebo Level, ale často se s nimi setkáme třeba v různých časopisech pro děti. Hračka, ať už ve formě DVD s počítačovou hrou nebo v jiné podobě je v poslední době běžnou součástí mnoha časopisů pro děti.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!