Super hryNa internetu se nachází velké množství stránek, kde jsou různé super hry všech žánrů – sportovní, logické, strategické, adventury, střílečky, atd. Spoustu her si můžeme zahrát online, aniž bychom do svého počítače nebo notebooku museli něco stahovat.

Super hry na Facebooku

Největší sociální síť na světě – Facebook, už dnes zná téměř každý z nás. Na Facebooku můžeme komunikovat s ostatními kamarády z celého světa, prohlížet si a komentovat fotky, psát statusy, přidávat se do různých skupin a nebo se stávat fanoušky stránek, které nás zajímají. Důležitou a nedílnou součástí této sociální sítě jsou ale také hry. Na Facebooku jsou různé super hry mnoha žánrů – sportovní manažery, logické, strategické, akční atd. Které super hry patřily a patří na Facebooku k těm nejoblíbenějším a nejhranějším?

Nejhranější hrou na Facebooku za rok 2012 byla Farmville 2. Většina lidí si asi pamatuje první díl této hry od společnosti Zynga, ve které se hráč stává farmářem a jeho úkolem je starat se o svou farmu, pěstovat různé plodiny, chovat zvířata a neustále farmu zdokonalovat a vylepšovat. Hra byla a stále je nesmírně oblíbená, proto loni Zynga vydala její pokračování pod názvem Farmville 2. Tato hra už má novou, výrazně vylepšenou grafiku – celá hra je ve 3D a má i některé nové funkce.

Mezi oblíbené hry nejen na Facebooku, ale obecně na celém internetu patří poker. Tuto karetní hru hraje obrovské množství lidí po celém světě a tak její obliby využila Zynga k vytvoření vlastní aplikace Texas Holdem Poker. Poker od Zyngy byl loni druhou nejhranější hrou a denně ho hrají milióny lidí z celé planety.

Třetí nejoblíbenější hrou na Facebooku za rok 2012 byli The Sims Social. Většina lidí asi zná tuhle hru jako samostatnou hru pro počítač, a tak logicky díky její velké oblibě vznikla i verze pro Facebook. Tuto hru vydali Electronic Arts a podobně jako v klasické verzi, tak i na Facebooku se staraté o své postavičky, stavíte domy atd. Mezi desítkou nejhranějších her na Facebooku nechybí ani známí Angry Birds.

Nejoblíbenější super hry

Mezi nejoblíbenější hry na světě v poslední době patří Angry Birds. Jedná se o velmi jednoduchou hru, kterou si můžete zahrát na svém počítači, tabletu, nebo mobilu. Hra, kterou vytvořila finská společnost Rovio Mobile poprvé vyšla v roce 2009 a od té doby je stále jednou z nejhranějších. Hráči v se ní pomocí praku, kterým střílí různé typy ptáků, snaží zneškodnit prasátka. Hra je velmi návyková a díky snadnému ovládání si ji může zahrát úplně každý.

Velmi oblíbené hry jsou hry se sportovní tématikou. Mezi nejlepší vývojáře těchto her patří společnost Electronic Arts, která pravidelně každý rok vydává nové verze hokejové hry NHL a fotbalové FIFA. Obě hry jsou dostupné jak na stolních počítačích, tak na herních konzolích.Na čem můžeme hrát super hry?

Super hry můžeme hrát na klasickém stolním počítači, na notebooku, tabletu, mobilu a nebo na herních konzolích. I ty za posledních 20 let prošly obrovským vývojem a především grafika se změnila k nepoznání. Mezi nejpopulárnější herní konzole patří především SonyPlaystation, Microsoft Xbox 360 a Nintendo Wii. Na všechny z nich si hráči mohou vybrat ze stovek her všech žánrů. Mezi herní konzole ale patří i kapesní přístroje, z nichž nejznámější je Playstation Portable (PSP) nebo Nintendo DS.

MMORPG Super hry

Velmi oblíbené jsou v posledních letech online hry, patřící do žánru MMORPG. Co tato zkratka znamená a jaké hry pod ni patří?

Zkratka MMORPG znamená massive multiplayer online role playing game. V překladu do češtiny jde o počítačové online hry na hrdiny, které hraje více hráčů prostřednictvím internetu. V těchto hrách mohou spolu hrát hráči z celého světa a být na jednom virtuálním místě, kde spolu mohou komunikovat a bojovat mezi sebou. Asi nejznámější hrou je World of Warcraft, ale do tohoto žánru patří i spousta jiných kvalitních her, jako například Metin 2, Ultima Online nebo Lineage. Před lety vznikla i první česká MMORPG hra s názvem Chmatákov.

Super hry a progaming

Počítačové hry se dnes už dají hrát nejen pro zábavu, ale i pro peníze. Nejlepší hráči z celého světa, kteří v hraní online her patří mezi absolutní špičku, se sdružují do týmů a jezdí po turnajích, kde na ty nejlepší čekají vysoké finanční odměny a věcné ceny. Profesionální hráči pak mívají i klasické smlouvy a hraní počítačových her je jejich zaměstnáním. Nejpopulárnější hrou, která do progamingu patří je v současné době League of Legends, ale patří sem i celá řada dalších her, jako např. Counter Strike, Warcraft 3, FIFA, NHL, Call of Duty nebo Battlefield. I u nás v České republice existuje několik úspěšných progamingových týmů, které se účastní turnajů jak doma, tak v zahraničí. Pravidelně se pak u nás koná Mistrovství ČR v počítačových hrách.

Jednotlivé turnaje v progamingu jinak dělíme podle způsobu připojení do dvou kategorií – online turnaje přes internet, a offline LAN turnaje. Zatímco online turnaje může hrát každý hráč přímo ze svého domova, u LAN turnajů už jsou všichni hráči na jednom místě – tyto turnaje jsou prestižnější a hraje se v nich o zajímavější ceny.

World of Warcraft

World od Warcraft je jedna z nejoblíbenějších her, které se u nás i ve světě hrají. Jedná se o fantasy hru, která patří do kategorie MMORPG (hromadné online hry na hrdiny). Hra byla poprvé vydána v roce 2004 a jde o nejpopulárnější hru na světě ve své kategorii – dokonce byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Hru vyvinula společnost Blizzard Entertainment a vydala ji firma Vivandi Universal.

Hráči World of Warcraft mají postavu, se kterou se pohybují ve velkém virtuálním světě, kde komunikují a bojují s ostatními hráči nebo NPC postavami (postavy, které neovládá hráč, ale počítač).

Na začátku hry si hráč vybírá jaká bude jeho postava. Vybrat si může celkem ze třinácti různých ras, které se dělí na rasy Aliance a rasy Horda. Dále si hráč vybírá jaké bude mít jeho postava ve hře povolání. Těch je na výběr celkem jedenáct. Později si hráči volí i to, jaká bude mít jejich postava talent, mohou se naučit a vylepšovat různé profese atd. Hra je velmi oblíbená i v České republice, kde ji hraje velké množství lidí, kteří se sdružují do různých skupin.

Counter Strike

Counter Strike je jedna z nejhranějších her u nás i ve světě. Žánrově patří mezi střílečky, konkrétně pak mezi FPS hry (first person shooter – střílečka z pohledu první osoby). Hra byla poprvé vydána v roce 1999 a původně vznikla jako modifikace hry Half – Life. Po celém světě se hrají turnaje v Counter Striku a nejlepší hráči vyhrávají i zajímavé finanční odměny.

Principem hry je souboj dvou týmů – protiteroristické jednotky a teroristů. Na konci každého kola pak hráč dostane(podle toho, jak se mu dařilo) herní peníze, za které si může nakoupit nové zbraně nebo vybavení. Hru je možné hrát nejen na počítači, ale také na herní konzoli Xbox.

Dark Orbit

I Dark Orbit patří mezi velmi oblíbené super hry. Jedná se o online hru, ve které hráči létají s vesmírnou lodí, bojují s ostatními a těží suroviny. Hra vznikla v roce 2006 a vydala ji společnost Bigpoint. Součástí hry je několik map, mezi kterými se hráči mohou přemísťovat pomocí pěti různých typů bran. Čím víc se hráč zlepšuje, tak tím víc se mu otevírají další nové mapy.

Ve hře si mohou hráči kupovat různá vylepšení, zbraně atd. K tomu slouží kredity (standardní měna) a také uridium (bonusová měna). Bonusová měna uridium se dá získat třemi různými způsoby – jednak ničením vetřelců, dále pak sbíráním bonusových boxů a třetí možností je platba skutečnými penězi. Dark Orbit je proto docela finančně náročná hra a ti nejlepší hráči musí do hry často investovat docela velké peníze.

League of Legends

Další velmi oblíbenou hrou jak u nás, tak ve světě je hra League of Legends. Hru vyvinula a vydala společnost Riot Games a inspirací jim byla mapa DotA ze hry Warcraft 3. League of Legends byla poprvé spuštěna v březnu roku 2009 a dá se hrát na počítačích s operačním systémem Windows. Hráči si však hru mohou zahrát až po stažení a zaregistrování oficiálního klienta hry.

Principem hry je souboj dvou týmů, které jsou buď po pěti nebo po třech hráčích. Každý hráč si na začátku vybere svého hrdinu a týmy pak mezi sebou bojují na třech nebo dvou liniích. Cílem hry je pak zničit základnu soupeře a naopak zabránit, aby soupeřův tým zničil tu naši. I v této hře mohou hráči kupovat různá vylepšení pomocí herní měny. Platidla se zde rozdělují na XP – body zkušenosti, které hráč získává až do 30 úrovně, dále pak IP – body vlivu, což jsou peníze, za které si hráč může kupovat hrdiny a runy a RP – Riot body. Riot body si však lze koupit jen za peníze, např. přes kreditní kartu, PayPal a nebo prostřednictvím mobilu SMS zprávou.

League of Legends patří mezi nejhranější hry v historii – aktivně ji hraje více než 30 milionů hráčů z celého světa. Ti nejlepší se pak sdružují do herních týmů a účastní se různých turnajů, na kterých mohou vyhrát atraktivní ceny, a to nejen věcné, ale i finanční. Ti opravdu nejlepší se pak hraním této hry mohou i živit.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!