Zbrojírna ve hře Shakes and FidgetPokud si potřebujeme v Shakes a Fidget nakoupit nové vybavení, navštívíme zbrojírnu. V ní si můžeme koupit např. nové zbraně, přilby, opasky, boty a a další důležitou výzbroj. Na nákup některých předmětů nám budou stačit zlaťáky, ty atraktivnější a kvalitnější předměty vyžadují i houbičky. Samotný nákup je velmi snadný a pokud na něj máme dostatečný obnos, nakoupíme vybraný předmět tak, že na něj klikneme a jednoduše jej přetáhneme na volné místo v našem batohu. V momentě, kdy se předmětem budeme chtít vybavit, tak jej pouze přetáhneme do políčka v inventáři. Jednotlivé předměty můžeme i sami prodávat – obdržíme za ně ale pouze čtvrtinu původní nákupní ceny ve zlaťácích. Ve zbrojírně se nabídka zboží pravidelně obměňuje každý den o půlnoci. Čím vyšší má naše postava úroveň a čím vyšší má auru, tím zajímavější a lepší předměty si můžeme koupit.

Pošta ve hře Shakes and Fidget

Další položkou, kterou najdeme v levém hlavním menu hry je pošta. V rámci pošty můžeme komunikovat s ostatními hráči, sledovat zprávy z arény a číst si příchozí poštu. Můžeme v ní mít uložených až sto zpráv. Jakmile nám přijde nová zpráva poznáme to tak, že tlačítko Pošta začne blikat. Pokud jsme členy cechu, máme možnost napsat zprávu všem jeho členům naráz – stačí kliknout na tlačítko Napsat a na pravé straně okna zvolit položku Cech.

Shakes and Fidget a herní měna – houbičky a  zlaťáky (goldy)

Tak jako v mnoha jiných online hrách, i v Shakes and Fidget je součástí hry speciální měna. V tomto případě se jedná o tzv. houbičky a goldy. Houbičky nám ve hře výrazně pomohou k urychlení našeho postupu. Získat je můžeme zdarma u houbičkáře a můžeme si je také sami koupit. Způsobů, jak si koupit houbičky je několik, máme na výběr např. mezi nákupem pomocí platební karty nebo nákupem prostřednictvím esemesky. Zatímco u platby esemeskou se nám houbičky objeví prakticky okamžitě, u placení převodem to může trvat i jeden až dva dny. Houbičky si samozřejmě můžeme také vydělat v průběhu hraní hry a nebo je vyhrát u hazardního hráče v hospodě. Druhou měnou v Shakes and Fidget jsou goldy. I ty můžeme získat za plnění úkolů, které nám zadá člověk v hospodě. Výše odměny v průběhu hry postupně roste s tím, v jakém jsme levelu. Goldy máme dále možnost získat v aréně, pokud se nám podaří vyhrát duel. Peníze, které si ve hře vyděláme, pak můžeme použít např. na nákup lektvarů nebo výzbroje.

Speciální víkendové akce

Tzv. eventy jsou speciálními akcemi, které se v rámci této hry konají pravidelně každý víkend. Rozlišujeme celkem čtyři typy eventů – epický víkend, zlatý víkend, houbový víkend a zkušenostní víkend.

Epický víkend – abychom se mohli účastnit této akce, musí být naše postava alespoň v padesáté úrovni. Při epickém víkendu pak máme větší šanci, že najdeme epický předmět v hospodě, zbrojírně nebo čaroobchodě.

Zlatý víkend – při tomto eventu máme možnost získat až pětinásobné množství zlata oproti ostatním dnům. Tato akce se týká nejen zlata z úkolů v hospodě, ale i zlata při hlídce.

Houbový víkend – jak už název napovídá, při houbovém víkendu máme při plnění úkolů v hospodě vyšší šanci najít houbičky.

Zkušenostní víkend – i tento event se týká plnění úkolů v hospodě. V průběhu zkušenostního víkendu získáme za plnění úkolů dvojnásobné množství zkušeností.

Jednotlivé eventy tak nabízejí spoustu možností, jak si vylepšit postavu a posunout se ve hře dál. Určitě stojí za to jich využít a získat tak další výhody.

Shakes and Fidget a síň slávy

Odkaz na síň slávy najdeme v levém menu hry. V síni slávy uvidíme pořadí všech hráčů, kteří hrají na stejném serveru jako my. Můžeme se podívat na jejich aktuální pořadí, úroveň a věhlas. Pokud si na libovolného hráče klikneme, zobrazí se nám o něm další informace. Síně slávy jinak existují dvě – jedná pro hráče a druhá pro cechy. Snadno si mezi nimi můžeme přepínat kliknutím na příslušný odkaz v horní části obrazovky.Kolik stojí hraní hry Shakes and Fidget?

Samotná hra je úplně zdarma a za registraci a hraní nemusíme nic platit. Pokud nás však hra začne opravdu bavit, můžeme si v ní nakupovat herní měnu, která už se dá koupit za reálné peníze. Kupovat si tak můžeme např. houbičky, které si lze dobít např. pomocí esemesky z mobilního telefonu. Díky nákupu herní měny pak můžeme dělat rychlejší pokroky a hru si ještě více užít.

V jakých jazycích můžeme hrát Shakes and Fidget?

Tak jako mnoho jiných populárních online her, i Shakes and Fidget je lokalizovaná do mnoha jazyků, mezi kterými nechybí ani čeština. Kromě ní si hru můžeme zahrát např. v angličtině, němčině, španělštině, francouzštině a mnoha dalších světových jazycích.

České webové stránky o hře Shakes and Fidget

Protože je v Česku Shakes a Fidget velmi oblíbenou hrou, kterou hraje spousta lidí, vzniklo i několik internetových stránek, které se touto online hrou podrobněji zabývají. Na stránkách se můžeme dozvědět podrobné informace o této hře, přečíst si různé zajímavosti, návody a mnoho dalšího. Nejdůležitější stránkou je bezesporu web http://www.sfgame.cz/. Jedná se o oficiální stránku této hry, přes kterou můžeme Shakes and Fidget začít hrát. Stránka je celá v češtině a můžeme se na ní rovnou zaregistrovat a začít hru hrát bez jakéhokoliv stahování a navíc zcela zdarma. Neoficiální fanouškovskou stránku o hře Shakes and Fidget najdeme na adrese http://www.shakes-and-fidget.cz/. Součástí tohoto webu je spousta zajímavých článků o hře, návody, cheaty, tipy, videa, odkazy na herní servery a další užitečné informace. Na stránce najdeme i odkaz na jeden z facebookových profilů fanoušků této hry. Další povedená stránka o této úspěšné hře je pod odkazem http://www.ishakesafidget.estranky.cz/. Na webu najdeme mimo jiné i komiks Shakes and Fidget přeložený do češtiny. Kromě něj je zde spousta informací, zajímavostí a dalších článků o hře.

Ocenění pro hru Shakes and Fidget

Shakes and Fidget, která patří mezi nejhranější online hry na světě, už získala řadu ocenění. V sousedním Německu obdržela hned několik prestižních cen v letech 2009 – 2010 – např. v anketě časopisu GameStar  získala titul hra roku 2010. Vývojářem hry Shakes and Fidget je německá společnost Playa Games, která byla založena roku 2009 a zabývá se vývojem kvalitních počítačových her, které se dají hrát přímo v internetovém prohlížeči. Kromě Shakes and Fidget jsou také autory her SoccerStar, Bloodmoon nebo Krakout HD. Bližší informace najdeme na stránkách http://www.playagames.com/.


Reklama:


Online seznamka Seznamte.se - ta nejlepší internetová seznamka!
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!